Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

natkarl

offlinenatkarl blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
28894 odwiedzin | wpisów: 42, komentarzy: 490, obserwuje: 65
 

Pierwsze okna, piec... i ta najważniejsza :)

autor: natkarl blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Cześć wszystkim budującym :))

Ostatnio mało czasu było na dodawanie wpisów bo prace szły pełną parą.

No więc po pierwsze- okna. Zauważyliśmy ostatnio, że wszyscy je wstwiają  przed zimą. Nie chcieliśmy być gorsi więc inwestor z tatą wziął się za ich konstruowanie. Szczegóły wykonania: rama z naturalnego drewna, całkiem dobre przenikanie światła, dobra ochrona przed wiatrem, do czego można się przyczepić to wysoki współczynnik przenikania ciepła :P Prezentują się całkiem nieźle ;))

blog budowlany - mojabudowa.pl

Już na powyższym zdjęciu można zauważyć, że dorobiliśmy się nowego jakże ważnego elementu domu o niezwykle zwierzęcej nazwie... tak, mamy pierwszy piec- kozę :)  Grzeje bardzo dobrze, czasami mamy małe problemy z dymem, być może zrobimy trochę wyższy komin ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Posiadamy także nowe schody! Mają nawet barierkę, teraz zdecydowanie łatwiej wchodzi się na górę a przenośne schody czyt. drabina przydaje się w innych miejscach. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Aby choć trochę ułatwić inwestorce utrzymywanie porządku w przyszłym domu, inwestor zadbał o wejście. Piękne płyty chodnikowe skutecznie ograniczają ilość wnoszonego do środka błota :) 

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i ta najważniejsza- wyczekiwana!!! WIECHA :) Niezwykle dla nas ważna, bo była podsumowaniem wszystkich wykonanych do tej pory prac. Własnymi rękoma doszliśmy tak daleko :) Z ogromną pomocą rodziny: fizyczną, techniczną ale też bardzo ważną psychiczną <3

28.10.2016 na najwyższym punkcie dachu poawiła się ONA ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Jak głosi tradycja musi ona zostać "opita" przez wykonawców, więc zaprosiliśmy całą rodzinkę :))) Pierwsza impreza w nowym domu zaliczona!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ps. Szczegółów zdradzać nie będziemy (bo niewiele pamiętamy :P )

Pozdrawiamy N&K :)Komentarze (14)
autor:mateq2009  dodano: 2016-11-01 | 17:18:08
Ogromne gratulacje zakończenia prac nad więźbą, pogoda nie rozpieszczała (raczej kopała w zmarznięte, przemoczone dupsko). Powodzenia w dalszych pracach i zamknięciu budowy przed zimą. Myślimy o was i trzymamy kciuki :)
Odpowiedź do mateq2009
autor:natkarl  dodano: 2016-11-03 | 11:41:20
:) Oj tak dupska zmarznięte ale teraz to już raczej musimy się do tego przyzwyczaić bo cieplej pewnie nie będzie :P W sobotę deskujemy dach, oby nie padało bo jak na razie to za oknem śnieg... Bardzo dziękujemy za wsparcie :) Pozdrawiamy!
autor:tomekinatalka  dodano: 2016-11-02 | 12:58:42
Woow! Jaka wspaniała impreza musiała być :) Kurczę a myśmy nie wpadli na pomysł imprezki "wiechowej", czas tak szybko leciał, że jakoś nam to uciekło :)) Ale wspaniałe okna, innowacja i jaka przepuszczalność światła! Szacun hehe :D My też mieliśmy bezokiennie na zeszłą zimę, i przykryliśmy jedynie pustaki papą, co by woda nie wpadała do dziurek w pustakach. Ale u Was to profesjonalnie, nawet piec jest! W ogóle kawał roboty za Wami, teraz to już coraz przyjemniej będzie :) Inwestor super wejście przygotował, aż muszę mojemu inwestorowi pokazać, bo błota u nas co niemiara :) ciągle tylko zamiatam :P
Odpowiedź do tomekinatalka
autor:natkarl  dodano: 2016-11-03 | 12:13:43
Imprezka była, że ho ho! Jeszcze zdążycie "ściany opić" :)) Te nasze niby okna naprawdę dużo dają, nie ma takich przeciągów no i troszkę ciepła zostaje szkoda nam je będzie na wiosnę usuwać ;P Koniecznie namów Tomka na "coś" przed wejściem, w końcu my kobiety budujące mamy ciekawsze zajęcia na budowie niż ciągłe zamiatanie ;) Pozdrawiamy cieplutko :)))
autor:domnaprowincjii  dodano: 2016-11-02 | 22:23:03
Czekałam na Wasz wpis :) Po pierwsze gratulacje okien, prezentują się świetnie, grunt, żeby dobrze chroniły przed zimą :) po drugie pomysł z kozą jest mega, sama się zastanawiałam czym dogrzewać dom w lutym/ marcu gdy wchodzą pierwsze ekipy od wykończeniówki. Schody i wiecha też super. Pamiętam, że i u Nas z tej okazji lała się wódka na budowie i pierwszy raz zapełnił się salon gośćmi :) Po raz kolejny gratuluję postępów :)
Odpowiedź do domnaprowincjii
autor:natkarl  dodano: 2016-11-03 | 13:12:28
Dziękujemy bardzo :)) Nam kozę pożyczył szwagier ale na olx można znaleźć już za stówkę całkiem fajne piecyki, a myślę że warto :) Pozdrawiamy i ściskamy ;)))
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-11-03 | 12:28:54
Gratuluję wiechy :D wiem jak ten etap cieszy, a jeszcze jak własnymi siłami robicie, to już w ogóle :) zazdroszczę imprezy, skąd żeście tyle stołów i ław wzięli? skojarzyło mi się to z naszymi gminnymi dożynkami ;)
A okna całkiem zacne :D
pozdrowionka!
Odpowiedź do endo2wroclaw
autor:natkarl  dodano: 2016-11-03 | 13:23:33
Wielkie dzięki :) Mamy dużą rodzinę/znajomych, także w "zestawy biesiadne' jesteśmy zaopatrzeni faktycznie wygląda jak na festynie wiejskim :D)) Ale cóż ja widzę?! Zapaliła się przy was czerwona kropeczka-liderzy:) Gratulujemy i my ;)
Odpowiedź do natkarl
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-11-04 | 13:25:50
:)))) o matko i córko, zazdroszczę Wam takiego spędu rodzinnego :)))) u nas rodzinka mniej liczna :) a wiadomo, w rodzinie siła :)
Jest i czerwona kropeczka, która mnie niezwykle cieszy :D :D :D o czym nadmieniłam w dzisiejszym wpisie :)))
autor:madtrack  dodano: 2016-11-04 | 11:03:49
Hehe :) WIeniec najlepszy :) Gratuluje ukończenia kolejnego etapu :)
autor:natkarl  dodano: 2016-11-07 | 12:14:37
Dzięki! Teraz u nas zaczęło się deskowanie :)
Odpowiedź do natkarl
autor:madtrack  dodano: 2016-11-07 | 12:36:08
Deskowanie to kwestia 3-5 dni - oczywiście zależny od tego, jak wydajna jest ekipa. Patrząc na wasz dach powinniście odeskować i opapować max 5 dni
Odpowiedź do madtrack
autor:natkarl  dodano: 2016-11-09 | 09:03:17
Nasza ekipa to my sami:) czasami pomaga szwagier i tata także mam nadzieję, że pogoda w sobotę będzie łaskawa i uda nam się zrobić jak najwięcej. Pozdrawiamy :)
Odpowiedź do natkarl
autor:madtrack  dodano: 2016-11-09 | 11:08:44
Życzę powodzonka - ja u siebie teżsam z rodziną deskuję i papuję - w sobotę chyba będzie finisz :) Postępy pewnie pokażę na blogu :) Pozdrawiam :)
Tagi (1)

Sobotnie postępy

autor: natkarl blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hejo :)

Prosiliśmy o ładną pogodę na weekend, żeby  można było w normalnych warunkach pracować w sobotę i było naprawdę super :) 

A jak pogoda ok to i postępy są ;P

blog budowlany - mojabudowa.pl

Udalo nam się zrobić prawie całą jedną stronę tzn. krokwie nacięte, wciągnięte na górę i przytwierdzone. Brakuje tylko najkrótszych na samych rogach ale do nich trzeba rozłożyć rusztowanie na dole.

Fotki niestety jak zwykle po skończonej pracy wieczorową porą więc jakość średnia :/


blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak widać jeszcze wiele drzewa czeka na dole ;)  

Musimy pospieszyć się z więźbą bo niestety niektóre krokwie dość mocno się powyginały, jeszcze póki co da się je wyprostować ale im dłużej to wszystko będzie leżeć tym gorzej...

Pojawił się mały problem, krokiew narożna/koszowa pod wplywem ciężaru nowo zamontowanych elementów bardzo się wygięła. Przy kalenicy "podwinęła" się do góry o jakieś 8cm... Więc zapadła decyzja, że musimy zamontować płatew kalenicową (której oryginalnie w projekcie nie ma) . Nie udałoby się nam tego w inny sposób naprostować...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wielkimi krokami zbliża się "wiecha" :D

Pozdrawiamy N&K :)


Komentarze (13)
autor:wymarzonagienia  dodano: 2016-10-18 | 11:48:56
Podziwiam Was:) Gratulacje! Oby dalej pogoda dopisywała. Pozdrawiamy
Odpowiedź do wymarzonagienia
autor:natkarl  dodano: 2016-10-20 | 08:59:13
Mamy małe zaległości wg planu za dobry tydzień miała być wiecha więc teraz pogoda nie może nas zawieść ;) Pozdrawiamy !
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-10-18 | 11:52:11
trzymam kciuki! niech pogoda i samopoczucie dopisują! :) i oby doba wydłużyła Wam się do 48h! :) pozdrowionka, Madzia
Odpowiedź do endo2wroclaw
autor:natkarl  dodano: 2016-10-20 | 09:01:34
Ojjj tak poproszę dobę chociaż 40h i już będzie oki ;) Dziękujemy bardzo :))
autor:tomczdz  dodano: 2016-10-18 | 14:46:37
Oby tylko dach się udało Wam dokończyć. Potem będzie lepiej, łatwiej, i pogoda nie będzie już aż tak przeszkadzać... Oczywiście prostych krokwi życzymy ;)))
Odpowiedź do tomczdz
autor:natkarl  dodano: 2016-10-20 | 09:05:41
Hehe dziękujemy bardzo :) Apetyt rośnie w miarę jedzenia, najpierw chcieliśmy tylko zrobić stan "0" i będziemy szczęśliwi, potem jak będą ściany to już będzie super, następny etap to wymarzony strop żeby już było jak się przed deszczem schować... A teraz dach :) Nie możemy się doczekać deskowania :P
autor:mateq2009  dodano: 2016-10-18 | 23:00:13
podziwiam że zdecydowaliście się sami składać taką więźbę, my to zostawiliśmy specjalistą ale resztę robimy sami i wiemy że to kosztuje dużo pracy i wysiłku. Pozdrawiam i powodzenia.
Odpowiedź do mateq2009
autor:natkarl  dodano: 2016-10-20 | 09:09:57
Dziękujemy za miłe słowa :) Idzie nam bardzo wolno ale dajemy radę. U was też rewelacyjnie, ogromną ilość pracy włożyliście wasz dom! Super!
Tytuł: :)
autor:baemaii  dodano: 2016-10-19 | 12:46:29
Świetnie Wam idzie :) u nas dopiero kanoldy :(
Odpowiedź do baemaii
autor:natkarl  dodano: 2016-10-20 | 09:26:34
Dzięki :) Głowa do góry, zobaczycie że zanim się obejrzycie u was też będzie dach ;) Ps. Czekamy na nowe wpisy
autor:indywidual1  dodano: 2016-10-20 | 08:18:06
Nasze budowy idą podobnie. U nas też już dach prawie stoi :) niesamowite wrażenie jak się widzi jak dom powstaje :) trzymam kciuki !
autor:tomekinatalka  dodano: 2016-10-21 | 10:23:09
Wspaniale! Daszek się pojawia i serce rośnie na ten widok no nie? :)) Żeby tylko ta pogoda jakaś było bo u nas to ostatnio ciągle leje, istne bajoro na działce mamy...Pięknie u Was :) Trzymamy kciuki i pozdrawiamy cieplutko jak zawsze :)
autor:madtrack  dodano: 2016-11-04 | 11:55:27
Jest już ładnie - widać zarys daszku - domek nabiera smaku :) U nas już deskujemy. Nawet nie mam czasu, żeby wstawić jakieś nowe wpisy. Pozdrawiam i gratuluje postępu :) Powodzenia

Rośniemy :)

autor: natkarl blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witamy wszystkich zaglądajacych i czytających :)

Ostatnio stwierdziliśmy, że czas na budowie mija tak szybko jak pracującym  weekend :P Egipskie ciemności przychodzą coraz to szybciej... 

Mimo wszystko- rośniemy :) tzn. nasz domek! 

W sobotę tydzień temu stawialiśmy tzw. "stół"... Jest on baaardzo duży, belki strasznie ciężkie... Już widać, że poddasze będzie całkiem duże :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Deski były prowizorycznym wzmocnieniem, żeby nam się wszystko nie poprzewracało. 

Wycinanie, przycinanie, mierzenie, przesuwanie belek  zajmuje bardzo dużo czasu. Szczególnie takim laikom jak my, na szczęście doświadczony szwagier wspiera nas jak tylko znajduje trochę czasu :)


blog budowlany - mojabudowa.pl

A tu już aktualna fotka z ostatniej soboty. Udało się nam zamontować dwie koszowe belki, musieliśmy zamawiać je z innego tartaku niż resztę drzewa bo takie olbrzymy nie wszędzie są wykonywane (długość 12,5m szerokość 14 x 18 cm). Oj przydałaby się nam nam wciągarka taka jaką ma tomekinatalka ;)))

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kilka sugesti na temat pogody:

* gratuluję wszystkim, którzy właśnie zalali chudziak/strop- pięknie wam go deszcz podlewa!

* współczuję wszystkim, którzy stawiają ściany/dach (tak jak my) ehh ten cho@#&@# deszcz....

No cóż w końcu mamy jesień...

Pozdrawiamy N&K :)Komentarze (13)
autor:tomekinatalka  dodano: 2016-10-10 | 11:21:18
Byle do przodu! Super już daszek się powoli pojawia :) Taka zimowa czapeczka na domku :) oh wyciągarkę chętnie bym Wam pocztą podesłała, ale cholerstwo tak ciężkie, że w trzech chłopa trzeba ją dźwigać :)) konstrukcja własna mego dziadka, więc solid jest. Ale super, że macie pomocnego szwagra, to na pewno wiele daje. U nas był kolega z pracy wynajęty, jakby nie on to byłoby ciężko. Podobno pogoda ma się poprawić w tym tygodniu, więc będzie dobrze :P Gdzie tam do zimy, dopiero październik. Spokojnie przykryjecie domek przed zimą! Jej, ale to Wasze poddasze naprawdę mega duże będzie! Ekstra :P Będziecie tam robić jakiś pokój, czy jak to będzie?
Odpowiedź do tomekinatalka
autor:natkarl  dodano: 2016-10-11 | 10:54:08
Pamiętam jak niedawno u was był etap konstrukcji dachu a teraz już u nas :) "Dziadkowa" wyciągarka bardzo zapadła nam w pamięci, szczególnie przypomniało mi się o niej jak w sobotę trzeba było belki wciągać do góry :D
Bez pomocy nie dalibyśmy rady (i tej fizycznej i tej technicznej) jednak dach to ciężka i trudna praca ale są postępy i jesteśmy baaardzo szczęśliwi :)
Poddasze na chwilę obecną nie będzie użytkowe. Będzie to raczej alternatywa na przyszłość gdyby rodzinka powiększyła się nam o więcej niż jednego dzidziusia :P a może jakaś siłownia, bilard ? :D Zobaczymy ;) Pozdrowionka!
autor:jezynka  dodano: 2016-10-10 | 11:28:22
Dach to sa emocje! Nam się prawie udało przed pogorszeniem pogody...na szczęście już jest kompletny i cieszy oko. Teraz poproszę pogodę na poniedziałek bo mają montować okna. Powodzenia i słoneczka życzę!
Odpowiedź do jezynka
autor:natkarl  dodano: 2016-10-11 | 11:50:55
Hehe to ja poproszę o pogodę na cały tydzień co u nas będziemy działać z dachem a u was będą z oknami ;)) Pozdrawiamy :))
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-10-12 | 13:19:55
Mi kobiecie przy nadziei wszystko się pokićkało :D przeczytałam "Rośniemy!" w tytule i biegiem zaglądam na bloga, bo myślałam, że o jakiejś fajnej niebudowlanej nowinie się dowiem :D
ale - budowlane nowinki też są super :) tak czytam i nie wierzę....czy to co czytam, to faktycznie prawdziwe jest :) sami dach robicie???? jak tak, jeśli dobrze wszystko zrozumiałam, to od tej pory jesteście dla mnie guru budowlanym :)))
pozdrowionka zasyłam :)))
Odpowiedź do endo2wroclaw
autor:natkarl  dodano: 2016-10-13 | 09:28:15
Hehe faktycznie kobiecie w stanie błogosławionym tylko jedno mogło przyjść na myśl :D Póki co rośniemy wzwyż ;))
Dach robimy sami (tak samo jak całą resztę) tzn. przy pomocy i radach szwagra, który się na tym zna. Jeszcze na naszej budowie "obcych budowlańców" nie było ;P Nie musimy się denerwować, że jakaś ekipa ma opóźnienie tylko od nas (i pogody) zależy ile zrobimy, no i kasa zaoszczędzona :)
Pozdrawiamy cieplutko ;))
Odpowiedź do natkarl
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-10-14 | 18:39:38
Wielki podziw Kochani!!!
To jest coś samemu chałupę postawić, a ile kasy zaoszczędzonej ło matko chrystusowo!! :)
pozdrowionka!
autor:olinka-i-rodzinka  dodano: 2016-10-13 | 10:01:47
Gratulacje!
Odpowiedź do olinka-i-rodzinka
autor:natkarl  dodano: 2016-10-14 | 09:10:28
Dziękujemy :)
autor:wymarzonagienia  dodano: 2016-10-13 | 11:48:19
Super! Ogromne gratulacje! Fajnie Wam domek rośnie. Pozdrawiam
Odpowiedź do wymarzonagienia
autor:natkarl  dodano: 2016-10-14 | 09:16:10
Nabiera w końcu kształtów :) Wielkie dzięki!
autor:tomczdz  dodano: 2016-10-14 | 20:22:19
Dokładnie już nie pamiętam ale u mnie te belki były jeszcze większe niż u Was... ;) Wdarli to jakoś.. I nie wiem dlaczego u Was nazwali to stół?? Dobra nazwa, moi wykonawcy nazywali to "trumna" ;((((( pozdrawiam ;)))
Odpowiedź do tomczdz
autor:natkarl  dodano: 2016-10-18 | 12:18:29
O matko "trumna" na stropie dosyć mroczna nazwa ;)) Ps. Jeśli u was były jeszcze dłuższe to naprawdę współczuję wciągania na górę bo ja jeszcze dziś plecy czuję :P Pozdrawiamy!